Egzaminy maturalne 8-29 czerwca 2020 r.

ZE strony MEN: część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja

Świadectwa ukończenia liceum

Kochani!
Na razie nie wiemy, czy i kiedy będzie możliwe zorganizowanie uroczystości Pożegnania Maturzystów i wręczenie świadectw ukończenia liceum. Jest nam przykro, że nie możemy świętować z Wami tego ważnego dnia.
Jeśli komuś świadectwo jest potrzebne np. ze względu na rekrutację na uczelnie zagraniczne, to może odebrać dokumenty po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (tel.: 22 825 64 09)
Po odbiór zapraszamy od poniedziałku 27 kwietnia 2020 r.

Dyrektor
Anna Koszycka

Kochani Abiturienci!

Kochani Abiturienci!

Naprawdę
skończyliście dziś edukację w Czackim.
Naprawdę
nie żegnamy się z Wami.

To, że wszystko nie tak jak być powinno, determinuje nasze z Wami Pożegnanie.
Symbolicznie mówimy Wam do zobaczenia i dziękujemy …
za to, że chcieliście, że mogliście,
za Wasze bycie w Czackim i kreowanie wspólnej rzeczywistości,
za wyznaczanie celów i realizowanie ich.

Trzymajcie się. Przed Wami wyzwania, którym sprostacie.
I wracajcie “zawsze i o każdej porze”.
Będziemy czekać 🙂
 
P.S. Wciąż mamy nadzieję zorganizować oficjalne Pożegnanie Maturzystów!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy XXVII LO im. T. Czackiego

Gratulacje!

FINALIŚCI OLIMPIAD 2019/2020
w związku z sytuacją epidemiologiczną i wytycznymi MEN (rozporządzenie z dnia 25. marca 2020r. Dz. U. RP poz. 530) finały (III etapy) większości olimpiad zostały odwołane, zakwalifikowanym przyznano tytuły finalistów (nie przyznawano tytułu lauratów)

XXXII Olimpiada Filozoficzna: Jakub Czerski 2c, Matylda Elson 2b, Karolina Gdańska 3b, Michał Grabarek 1c, Małgorzata Hanecka 3b, Zofia Kiljańska 3b, Weronika Klemba 3b, Marianna Komornicka 1e, Gustaw Owczarski 1b, Jakub Pawłowski 3b, Antonina Zaleska 3b, Rafał Zonik 3d
L Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Zuzia Kucała 1b
44. Olimpiada Języka Angielskiego: Jędrzej Makowski 2a, Gabriela Kingston 3b, Jeremi Mospan 2c
XLIII Olimpiada Języka Francuskiego: Aleksandra Kornel 2e
XLVI Olimpiada Geograficzna: Olga Tałasiewicz (3c)
IV Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej: Matylda Elson 2b
66. Olimpiada Chemiczna: Julia Kulpa (2a), Luca Nowosielski i Jan Krupa (3a)
XLIV Olimpiada Artystyczna: Marianna Wicha z 3c
69. Olimpiada Fizyczna: Kamil Dutkiewicz, Leon Mach, Ignacy Stachura (3d)
XVIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej: Karolina Gdańska 3b, Barbara Chytła 3e, Jakub Grunas 3d
XV Olimpiada Przedsiębiorczości: Tomasz Filip 1e, Anna Kozera 3c, Aleksandra Jopa 1c
XIII Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i  dzieje oręża polskiego”: Wojciech Machulski 2b
XXII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie:  Maksymilian Sadkowski,  Jakub Kołodziejak z 2c

Olimpiady COPTIOSH – finaliści
Olimpiada Wiedzy Historycznej
Michał Rećko 3c, Filip Misiak 3c, Kacper Woźny 2b
Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
Piotr Jankowski 3c, Michał Rećko 3c, Hubert Mamiński 3c, Mateusz Skoratko 1c, Zuzanna Skurzak 2b, Karolina Wereszczyńska 2c, Paweł Knyż 2c, Ignacy Walus, Fryderyk Stoparczyk 1c
Olimpiada Wiedzy o III RP
Paweł Knyż 2c , Hubert Mamiński 3c, Filip Misiak, Michał Rećko 3c, Jasin Sbai 3c, Michał Kolb 2b
Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
Jasin Sbai 3c (laureat), Michał Kolb 2b
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
laureaci:Michał Rećko 3c, Michał Kolb 2b,
finaliści:Hubert Mamiński 3c, Ignacy Walus 2b

FINALIŚCI KONKURSÓW 2019/2020

Konkurs STEM
finaliści (wyróżnieni):
Kazimierz Ciaś 2e, Stanisław Zagórowski 3e, Bartłomiej Sadlej 3e
finaliści: Krzysztof Guzik 2e , Patryk Pochmara 2e, Jan Sosnowski 3e, Adam Żyliński 2e

Konkurs Fizyczny PW
finaliści (wyróżnieni):
Piotr Jarzębowski , Leon Mach (Leonardo Riza), Ignacy Stachura 3d
finaliści:Kamil Dutkiewicz 3d

P.S. Aleksandra Wolska i Barbara Chytła z 3e zdobyły brązowe medale w Olimpiadzie Lingwistyki Online

Gratulujemy 🙂

Konkurs tłumaczeniowy – ogłoszenie wyników

Nie mogąc już dłużej czekać na Wasz powrót do szkoły (ponieważ niektórzy już za bardzo nie wracają), tą drogą ogłaszamy wyniki konkursu tłumaczeniowego. Oto one:
1. miejsce: Gabriela Kingston z kl. 3B
2. miejsce: Natalia Korbecka z kl. 3C
3 miejsce ex aequo: Gabriela Pączkowska z kl. 3E i Weronika Lachowska z kl. 3B
Nagrody przekażemy kiedy tylko będzie to możliwe.

Gratulujemy 🙂
Karina Zdrzyłowska

Wydarzenie online – 23 kwietnia organizatorem PW

Pzekazujemy informację o WYDARZENIUKierunki Wirusoodporne – czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę? (online) 23 kwietnia!
“23 kwietnia (czwartek) w godzinach 14.00 – 17.30 organizujemy bezpłatną konferencję online, podczas której razem z ekspertami z firm oraz studentkami z całej Polski będziemy pokazywać i w prosty sposób omawiać przyszłościowe kierunki studiów”; rejestracja:http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/

Ogólnopolski Ranking Olimpijski COPTIOSH

W imieniu Wysokiej Kapituły IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 roku pragnę serdecznie pogratulować Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Państwa Szkoły olbrzymich sukcesów w olimpiadach społeczno – prawnych, co “zaowocowało” zajęciem V miejsca w Polsce w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020 roku, uzyskując status PLATYNOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.
DYPLOM
więcej:
https://coptiosh.eu/IX-Ranking-Olimpijski-2020_1021.html
https://coptiosh.eu/IX-Ranking-2020-za-rok-szk-2018-19_1020.html