Olimpiady i konkursy

Terminarz Olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019 (olimpiady dajace uprawnienia)ze strony MEN

Terminarz Olimpiad interdyscyplinarnych w roku szkolnym 2018/2019 (olimpiady bez uprawnień) ze strony MEN

PODSUMOWANIE

Olimpijczycy 2018/2019

Antoni Kubiak 3b – laureat  XLV Olimpiady Historycznej (1. miejsce w Polsce)

Magdalena Gabrysiak 3b – laureat XLIII Olimpiady Artystycznej sekcja historia sztuki

Michał Rećko 2c – laureat 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym                   

Krzysztof Katkowski 2a – laureat XXXI Olimpiady Filozoficznej

Alicja Grzyb 3d- laureat XXXI Olimpiady Filozoficznej

Maja Premceska 2b – laureat XXXI Olimpiady Filozoficznej

Jakub Pawłowski 2b – laureat XXXI Olimpiady Filozoficznej

Michał Różalski 3e – laureat XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Krzysztof Zdanowicz 2c – laureat XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Alicja Obrębska 3c – laureat XIV Olimpiady Przedsiębiorczości

Jasin Sbai 2c – laureat XIV Olimpiady Przedsiębiorczości

Oskar Paprocki 3a – laureat 48. Olimpiady Biologicznej

Tadeusz Price 3dlaureat 43. Olimpiady Języka Angielskiego (5. miejsce w Polsce)

Jasin Sbai 2c –  laureat III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Juliette Solska 2c –  finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Zosia Kiljańska 2b – finalista XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Alicja Obrębska 3c – finalista XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Aleksandra Wasiak 3d – finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Gaweł Trojanowski 1b – finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Mateusz Salamon 3d – finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Oskar Swan 2b – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Joanna Chabrowska 3c – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Aniela Partyga 1b – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Adam Sobieszek 3d – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Herbert Nessel 3b – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Witold Kraszewski 2d – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Zofia Orłowska 2d – finalista XXXI Olimpiady Filozoficznej

Mateusz Salamon 3d – finalista 68. Olimpiady Fizycznej

Julia Ciesielska 2d – finalista XL Olimpiady Języka Rosyjskiego

Aleksandra Zhuchko 2c – finalista L Olimpiady Języka Rosyjskiego

Jeremi Mospan  finalista 43. Olimpiady Języka Angielskiego

 

Olimpiady COPTIOSH

Paweł Natorski 3c

– laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

– laureat VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

– VI finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym

Hubert Mamiński 2c

– laureat VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

– laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

 – finalista VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym

–  finalista VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Jasin Sbai 2c

– laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym

– laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

– laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

– finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

Michał Rećko

– laureat VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

– laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Filip Misiak 2c

– laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

Jan Poniedziałek 2c

– finalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

Piotr Jankowski  2c

– laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym

– finalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

 

XXV Konkurs Fizyczny PW

finaliści –  Kamil Dutkiewicz, Piotr Jarzębowski, Ignacy Stachura (2d)

 

STEM PW – SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, MATHEMATICS 

laureaci – Aleksander Garlikowski (3e) i Bartłomiej Grochowski (1e)

 
 

Olimpiady Konkursy

 

OLIMPIADY edycja 2018/2019

                                           

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

I etap – do 12 grudnia 2018 r.
II etap ustny – 16 lutego 2019 r.
II etap – 9 marca 2019 r.
III etap – 3-6 kwietnia 2019 r.

68. Olimpiada Fizyczna

12.10.2018 – Termin wysyłania części I
16.11.2018 – Termin wysyłania części II
17.12.2018 – Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do etapu II
13.01.2019 – Część teoretyczna
27.01.2019 – Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do części doświadczalnej
17.02.2019 – Część doświadczalna
17.03.2019 – Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do etapu III
06.04.2019 – Część doświadczalna
07.04.2019 – Część teoretyczna
09.04.2019 – Ogłoszenie wyników i zakończenie Olimpiady

LXII Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki

Strona Olimpiady
I seria zadań zawodów I stopnia – do 15 października 2018 r.
II seria zadań zawodów I stopnia – do 19 listopada 2018 r.
Zawody II stopnia – 21 stycznia 2019 r.
Zawody III stopnia – od 7 do 10 marca 2019 r.
 

XLV Olimpiada Historyczna

Strona Olimpiady
5 XI 2018 – przyjmowanie przez Komisje Szkolne i Międzyszkolne Olimpiady zakodowanych pisemnych prac badawczych
19-21 XI 2018 – eliminacje ustne I etapu
19-21 XI 2018 – ogłoszenie wyników eliminacji ustnych i kwalifikacji do II etapu
12 I 2019 – eliminacje pisemne II etapu
17-30 I 2019 – eliminacje ustne II etapu
5-8 IV 2019 – eliminacje centralne

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Strona Olimpiady
Zawody I stopnia – 16.11.2018
Zawody II stopnia – 26.01.2019
Zawody III stopnia – 4-7.04.2019

XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Zgłoszenia – 31 X 2018
Etap szkolny – 8 XI 2018
Etap okręgowy – 23 II 2019
Finał krajowy – 13 IV 2019

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Strona Olimpiady
Zawody szkolne – 7 listopada 2018 r. godz. 9:00
Zawody okręgowe – 11 stycznia 2019 r. godz. 11:00
Zawody centralne – 6 i 7 kwietnia 2019 r.

XXXVII Olimpiada Języka Łacińskiego

Eliminacje szkolne – 8.11.2018
Etap okręgowy – 17-18.01.2019
Etap centralny – 20-22.03.2019
 

LXX Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia:
– I seria – 3 września – 5 października 2018 r,
– II seria – 6 października – 5 listopada 2018 r,
– III seria – 6 listopada – 5 grudnia 2018 r.
Zawody II stopnia: 08-09.02.2019 r.
Zawody III stopnia 03-04.04.2019 r.

XLVIII Olimpiada Biologiczna

Strona Olimpiady
Zgłoszenia – do 30 września 2018 r.
Egzamin pisemny – 6 października 2018 r.
 

XXVI Olimpiada Informatyczna

Strona Olimpiady
Zawody I stopnia – 8.10.2018 – 5.11.2018
Zawody II stopnia – 12.02.2019 – 14.02.2019
Zawody III stopnia – 09.04.2018 – 12.04.2018

XXXX Olimpiada Języka Francuskiego

Strona Olimpiady
8 listopada 2018 r.- etap szkolny (praca pisemna)
11 styczeń 2019 r.– II etap
4-6 kwietnia 2019 r. – III etap

43. Olimpiada Języka Angielskiego

Strona Olimpiady

I etap – 12 listopada 2018 r.
II etap – 11-31 styczeń 2019 r.
III etap – 15-16 kwiecień 2019 r.

42. Olimpiada Języka Niemieckiego

Strona Olimpiady

Eliminacje szkolne – 8. listopada 2018 r.
Eliminacje okręgowe:
– eliminacje pisemne – 11 stycznia 2019 r.
– eliminacje ustne – do 15 lutego 2019 r.
Finał – 29-31 marca 2019 r.

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Strona Olimpiady
I etap – 15 grudnia 2018 r.
II etap – 2-3 marca 2019 r.
III etap – 13-14 kwietnia 2019 r.
Olimpiada  Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Strona Olimpiady
I etap (szkolny) – listopad (I dekada) 2018 r.
II etap (okręgowy) – 11 stycznia 2019 r.
III etap (centralny) – 28-30 marca 2019 r.

Olimpiada Artystyczna

Strona Olimpiady 

Zgłoszenia – do 8 października 2018 r.
Eliminacje szkolne – 11 grudnia 2018 r.
Eliminacje okręgowe – od 11 do 13 lutego 2019 r.
Eliminacje centralne – od 15 do 18 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Cyfrowa

Eliminacje szkolne – 20 listopada 2018 r.
Eliminacje okręgowe – od 7 stycznia do 18 lutego 2019 r.
Eliminacje centralne – od 12 do 13 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Filozoficzna

Strona Olimpiady

30.11.2018 r. – termin składania prac etapu szkolnego
16.02.2019 r. – termin zawodów okręgowych
13.04.2019 r. – termin zawodów centralnych

Olimpiada Geograficzna

Strona Olimpiady

Zgłoszenia – do 30 września 2018 r.
I etap – do 31 października 2018 r.
II etap – 8–10 lutego 2019 r.
III etap – 11–14 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Strona Olimpiady

Zgłoszenia – do 29 października 2018 r.
I etap – 14 listopada 2018 r.
II etap – 8 stycznia 2019 r.
III etap – 5-6 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Chemiczna

Strona Olimpiady
I etap – 24 listopada 2018 r.
II etap – 1-2 lutego 2019 r.
III etap – 29-30 marca 2019 r.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Strona Olimpiady

06.12.2019 r. – I etap
07.03.2019 r. – II etap
04.04.2019 r. – III etap

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Strona Olimpiady

Zgłoszenia – do 4 listopada 2018 r.
I etap – 8 stycznia 2019 r.
II etap – 15 marca 2019 r.
III etap – 19 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Wiedzy Technicznej

Strona Olimpiady

I etap – 19 października 2018 r.
II etap – 8 stycznia 2019 r.
III etap – 12-14 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Strona Olimpiady
I etap – do 9 listopada 2018 r.
II etap – 14 grudnia 2018 r.
III etap – 15-16 marca 2019 r.

Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Strona Olimpiady

Zgłoszenia – do 18 października 2018 r.
I etap – 26 października 2018 r.
II etap – 14 grudnia 2018 r.
III etap – 8 marca 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Strona Olimpiady
I etap – do 9 listopada 2018 r.
II etap – 7 grudnia 2018 r.
III etap – 22-23 marca 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

Strona Olimpiady

05.12.2019 r. – I etap
06.03.2019 r. – II etap
24.04.2019 r. – III etap

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Strona Olimpiady

I etap – 14 listopada 2019 r.
II etap – 23 lutego 2019 r.
III etap – 30 marca 2019 r.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Strona Olimpiady

I etap – 19 października 2018 r.
II etap – 8 stycznia 2019 r.
III etap – 12-14 kwietnia 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Strona Olimpiady
I etap – 7 listopada 2018 r.
II etap – 28 lutego 2019 r.
III etap – 11 kwietnia 2019 r.
 


 Więcej informacji wkrótce
 

KONKURSY edycja 2018/2019

Europejski Konkurs Statystyczny

Strona konkursu

I etap – 5.02-19.02.2019 r.
II etap – 18.03.2019 r.
III etap Międzynarodowy – 4.05.2019 r.

Interdyscyplinarny konkurs „Wolność kocham i rozumiem”

Strona konkursu

do 12 listopada 2018 r.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2019

Strona konkursu

I etap – 14.11.2018 r.
II etap – 26.02.2019 r.
III etap  – 4-5.05.2019 r.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

Strona konkursu

do 11 stycznia 2019 r.

Juvenes Translatores

Strona konkursu

21-22.11.2018 r.

Konkurs „#cojaczytam”

Strona konkursu

do 15.11.2018 r.

Konkurs Fizyczny Politechniki Warszawskiej

Strona konkursu

Eliminacje szkolne – 10 listopada 2018 r.

Konkurs Fizyczny Lwiątko

Strona konkursu

Kwiecień 2019 r.

XI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Strona konkursu

1.10.2018-30.03.2019

Konkurs Wiedzy o Materiałach

Strona konkursu

Konkurs Mazowieckiego Kuratora Oświaty “Kartka dla Niepodległej”

Strona konkursu

 

Więcej informacji wkrótce