Matura

Specjalnie dla maturzystów MCI  – biblioteka przygotowuje co roku zbiór potrzebnych informacji. Materiały te można znaleźć  na stronie MCI w dziale MATURA. ZAPRASZAMY do zapoznania się.

MATURA 2024

źródło: https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny

TERMINARZ Olimpiad przedmiotowych, których laureaci i finaliści są  zwolnieni z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.(doc)

UWAGA!!! Rejestracja dla maturzystów – uczniów klas IV  

DEKLARACJE WSTĘPNE należy złożyć do 30 września 2023 r.  Ostateczny termin 2 października!
Prosimy MATURZYSTÓW 2024, uczniów klas IV o przybycie i złożenie deklaracji w Sekretariacie II (będziecie je wypełniać i drukować na miejscu)!
Sekretariat będzie czynny w godz. 8:00-12:00.
Deklaracje przyjmuje sekretarz Szkoły p. Ewa Bedyńska.


DEKLARACJE OSTATECZNE do 7 lutego 2024 r. Jeśli będziesz  coś zmieniał w stosunku do zapisów DEKLARACJI WSTĘPNEJ musisz się zgłosić do sekretariatu II osobiście ( po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się). Tam zostaną naniesione poprawki. 

DO ABSOLWENTÓW! 

Jeśli macie w planach poprawiać wyniki Waszych matur w tym roku szkolnym to przypominamy, że ostateczny termin składania deklaracji upływa z dniem 7 lutego 2024 r.
Żeby nie czekać na ostatnią chwilę Sekretariat II zaprasza od października.
Otwarty jest dla Was poniedziałek – piątek w godz. 8:00-12:00. Deklaracje przyjmuje sekretarz Szkoły p. Ewa Bedyńska  (parter, sekretariat II) (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się). Jednocześnie przypominamy o wprowadzeniu przez CKE odpłatności za maturę.

Dopuszcza się dwie formy deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego od 2023 r.
Deklaracja może mieć postać papierową lub elektroniczną. W danym roku szkolnym uczeń składa deklarację tylko w jednej postaci – papierowej albo elektronicznej. 

Więcej o maturze:

http://oke.waw.pl/
http://www.cke.edu.pl

MATURA 2024. Przypominamy! Obowiązują zasady jak  formule Matura 2023

Kolejne zmiany w spisie lektur. Matura 2023

Matura ustna i pytania jawne

Sprawdź swoje szanse w rekrutacji na studia

Kalkulator punktów. dostanesie
Kalkulator punktów. mapa akademicka

Mimo , że formuła matury NOWA zapraszamy do powtórek na podstawie materiałów z poprzednich edycji. Matura z języka polskiego -historia literatury pozostaje aktualna. Można więc wykorzystać to, co pomagało maturzystom w latach poprzednich 🙂

UWAGA! Dla zainteresowanych. Absolwenci Kasia Kuraś i Mateusz Salamon udostępnili do Waszej dyspozycji przygotowane przez siebie MOTYWY LITERACKIE na MAPACH MYŚLI

Szczególnie polecamy naszym MATURZYSTOM powtórkę do matury (2020 r.) z języka polskiego z Humanistycznym Uniwersytetem Młodzieży, którą przygotowała w formie online p. prof. Ewa Juszczak. Powtórka obejmuje cykl #Wykłady, cykl #Konteksty i cykl #Polemiki

Więcej w postach na stronie:

HUM – przedmaturalna powtórka z literatury

Nowy cykl. Powtórki do matury z HUM #Konteksty

#PowtórkizHUM#POLEMIKI w ramach powtórki do matury rozszerzonej z j.polskiego