Chór

Chór szkolny pod batutą prof. Marcina Bielińskiego istnieje od 2001 roku i skupia nie tylko uczniów, ale również absolwentów Szkoły a czasem skład jego wspomagają głosy nauczycieli. Występy w wykonaniu śpiewającej młodzieży uświetniają uroczystości i wydarzenia związane z życiem Szkoły. Dzięki międzyrocznikowym spotkaniom utalentowanych artystycznie młodych ludzi rodzą się cenne inicjatywy i grupy twórcze.

Raz w roku chór odbywa tournee po wybranych regionach Polski: koncertował na Podlasiu, Mazurach, Roztoczu, Mazowszu, Pomorzu i Bieszczadach, koncertowali we Wrocławiu oraz w różnych punktach Warszawy i okolic. Chór ma na swym koncie 2 płyty, pierwsza z 2011 r. z repertuarem pasyjnym druga to przeboje na 15 - lecie Chóru nagrana latem 2016 r.

Z chórem współpracują utalentowani instrumentaliści - uczniowie uczęszczający równolegle do szkół muzycznych. Zapewniają oni występom chóru ciekawy akompaniament i wzbogacają rozwój kulturalny społeczności szkolnej, prezentując swój dorobek solowy.

Najnowsze informacje można znaleźć na grupie Chóru na portalu Facebook

2015

„Chór z Czackiego wziął udział w projekcie edukacyjnym Teatru Wielkiego pt. „Rozterki miłosne według Krakowiaków i Górali”. Zaproszono do tego gigantycznego przedsięwzięcia uczniów z warszawskich szkół w tym chór z naszej szkoły. W spektaklu reżyserowanym przez panią Małgorzatę Zajączkowską grali ( w orkiestrze także byli Czackiewicze) śpiewali i tańczyli tylko uczniowie. Młodzież stworzyłą wspaniałe, pełne energii i perfekcyjnie zagrane przedstawienie. Premiera odbyła się 21 listopada. Nasz chór aniołów i nasi w orkiestrze byli niezawodni. Profesorowi M. Bielińskiemu, profesor A. Bogdańskiej i wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.” (zobacz więcej… źródło: Rada Rodziców).
O projekcie można też poczytać więcej.
i zobaczyć więcej.

Galerie zdjęć

  chór_origchór_n