Chór

 

Chór szkolny pod batutą prof. Marcina Bielińskiego istnieje od 2001 roku i skupia nie tylko uczniów, ale również absolwentów Szkoły a czasem skład jego wspomagają głosy nauczycieli. Występy w wykonaniu śpiewającej młodzieży uświetniają uroczystości i wydarzenia związane z życiem Szkoły. Dzięki międzyrocznikowym spotkaniom utalentowanych artystycznie młodych ludzi rodzą się cenne inicjatywy i grupy twórcze.

Raz w roku chór odbywa tournée po wybranych regionach Polski: koncertował na Podlasiu, Mazurach, Roztoczu, Mazowszu, Pomorzu i Bieszczadach, koncertowali we Wrocławiu oraz w różnych punktach Warszawy i okolic. Chór ma na swym koncie 2 płyty, pierwsza z 2011 r. z repertuarem pasyjnym druga to przeboje na 15 - lecie Chóru nagrana latem 2016 r.

Z chórem współpracują utalentowani instrumentaliści - uczniowie uczęszczający równolegle do szkół muzycznych. Zapewniają oni występom chóru ciekawy akompaniament i wzbogacają rozwój kulturalny społeczności szkolnej, prezentując swój dorobek solowy.

Najnowsze informacje można znaleźć na grupie Chóru na portalu Facebook

 

2015 -„Chór z Czackiego wziął udział w projekcie edukacyjnym Teatru Wielkiego pt. „Rozterki miłosne według Krakowiaków i Górali”. Zaproszono do tego gigantycznego przedsięwzięcia uczniów z warszawskich szkół w tym chór z naszej szkoły. W spektaklu reżyserowanym przez panią Małgorzatę Zajączkowską grali ( w orkiestrze także byli Czackiewicze) śpiewali i tańczyli tylko uczniowie. Młodzież stworzyła wspaniałe, pełne energii i perfekcyjnie zagrane przedstawienie. Premiera odbyła się 21 listopada. Nasz chór aniołów i nasi w orkiestrze byli niezawodni. Profesorowi M. Bielińskiemu, profesor A. Bogdańskiej i wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.” 
O projekcie można też poczytać więcej.

Wyjątkowy PROJEKT (kwiecień 2020) #chórwdomu - w hołdzie prof. Alicji Ziębie

2020 - XII Tournée w Lublinie i Świdniku, odwołane z powodu pandemii, zamiast tego były popandemiczne koncerty w Warszawie i Radzyminie (2022).

2022 - Czacki chór dla Ukrainy! „Rewe ta stohne Dnipr szyrokyj” wg słów Tarasa Szewczenki. Link do nagrania

2023 - XIII Tournée Kazimierz Dolny
" Chór po latach posuchy wrócił do pięknej praktyki bycia razem i dzielenia się swoją wrażliwością. Tym razem w Kazimierzu Dolnym. W repertuarze również premierowy utwór Diany Kuls-Ferreiry
Szczegóły na plakacie autorstwa Kajetana Witka.
— szczęśliwy. Marcin Bieliński

2024 - XIV Tournée we Florencji

Do posłuchania też archiwalny Koncert Pasyjny z 2017 roku

Zapraszamy do obejrzenia FILMU Marcina Dunin-Borkowskiego z nagrywania przez CHÓR płyty "Pieśni pasyjne"

Galerie zdjęć

Zachęcamy do przeczytania artykułu o koncercie w zagórskim kościele.

  chór_origchór_n