Czacki w mediach

Zobacz:

Przeczytaj, posłuchaj:

luty 2019
Śródmiejskie licea w czołówce najlepszych szkół w Polsce
II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego (ul. Myśliwiecka 6) oraz XXVII LO im. Tadeusza Czackiego (ul. Polna 5) znalazły się w pierwszej dziesiątce prestiżowego, ogólnopolskiego rankingu liceów, przygotowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Jego wyniki zostały ogłoszone 10 stycznia br. Postanowiliśmy porozmawiać z osobami, bez których sukces ten nie byłby możliwy – z dyrektor LO „Batorego” Barbarą Kordas oraz dyrektor LO „Czackiego” Anną Koszycką.
24 grudnia 2018
Czacki domem dla wszystkich.
W piątek 21 grudnia w sali gimnastycznej Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie licealiści spotkali się – w świątecznej atmosferze – z dziećmi czeczeńskimi i ich matkami. Szkolny chór zaśpiewał kolędy, dzieci czeczeńskie zatańczyły ludowy taniec, na co młodzież z Czackiego, po krótkiej naradzie odpowiedziała polonezem. Mikołaj nie tańczył, ale dostojnie wkroczył na salę i rozdawał prezenty.
Czacki uczy, Czeczen chłonie
Czacki uczy, Czeczen chłonie Żale, łzy i podstawa programowa – Matematyka jest trudna i nieobliczalna, -powiada Sulim z Domu Samotnej Matki. – Polski – to taki inny, nie jak czeczeński- żali się mała Seda. Mieszka z czwórką rodzeństwa na 22 metrach kwadratowych. I jak tu odrabiać lekcje? Sąsiedzi skarżą się na Milanę, mamę Sedy, że trzyma wózek półrocznej Mariaszki na klatce schodowej.
12 października 2018
Uczniowie szkoły im. T. Czackiego uporządkowali cmentarz w Krzemieńcu.
Licealiści warszawskiej szkoły im. Tadeusza Czackiego oraz wolontariusze Towarzystwa Tradycji Akademickiej i Fundacji Dziedzictwa Kulturowego w dniach 23-30 września 2018 r. uczestniczyli w obozie wolontariackim w Krzemieńcu na Ukrainie. Celem wjazdu było przeprowadzenie prac porządkowych na zabytkowym cmentarzu bazyliańskim, w którego najstarszej części spoczywają profesorowie słynnego Liceum Krzemienieckiego.
18 czerwca 2016
Licealiści współpracują. Pomagają Zambii i grają.
– Całą tę imprezę robimy sami, bez pomocy nauczycieli i rodziców – opowiadają licealiści, goście “Tędy po trendy”. […] Uczniowie z XXVII LO. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie opowiadają o imprezie Czacki Second Stage (Tędy po trendy / Czwórka)
3 grudnia 2015
W to mi graj – Audycja z szefami 28 FT.
Jakub Wydrzyński i Zuzanna Zając, szefowie 28 Festiwalu Teatralnego, wzięli udział w audycji Polskiego Radia Czwórka o Festiwalu w Czackim. Opowiedzieli o przygotowaniach i organizacji FT, oraz o sztukach wystawianych przez klasy. Zapraszamy do odsłuchania.
21 Listopada 2015
Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali
Projekt jest częścią obchodów 250-lecia polskiego teatru publicznego. Ma charakter spektakularny — weźmie w nim udział grupa aktorska (około 40 osób), chór mieszany z warszawskich liceów (około 150 osób), orkiestra symfoniczna (30 osób), dyrygent oraz soliści.
Lipiec/Sierpień 2015
Edukacja i Dialog
Rolą sektora publicznego jest definiowanie zasad funkcjonowania społeczeństwa, a zadanie władz polega na świadczeniu usług publicznych, również edukacyjnych. Ludzie bardzo krytycznie odnoszą się do działań rządzących, nie tylko w Polsce. Nie podoba im się, że funkcjonariusze publiczni są nazbyt chronieni, często pomimo swojej niekompetencji lub nieetycznych zachowań.
15 czerwca 2015
Obrazki z wystawy
Czy sztuka wykorzystała już wszystkie sposoby mówienia o codzienności? czy w czasach ponowoczesnych da się opowiedzieć o życiu rodzinnym, społecznym, kontaktach międzyludzkich w sposób oryginalny?
5 grudnia 2014
Finał konkursu NBP na pracę pisemną
Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej wzięła dzisiaj udział w gali finałowej „Konkursu na pracę pisemną w roku szkolnym 2014/2015″, organizowanego przez Narodowy Bank Polski. W spotkaniu uczestniczył również Marek Belka Prezes Narodowego Banku Polskiego.
listopad / grudzień 2014
27. Festiwal Teatralny w Czackim
Już od dwudziestu siedmiu lat, na jeden grudniowy tydzień, w sali gimnastycznej warszawskiego LO im. Tadeusza Czackiego staje scena, a budynek szkoły zamienia się w teatr. Wszystko zaczęło się od dwóch przedstawień wystawionych dla szkolnej publiczności. Nikt nie przypuszczał, że za kilka lat impreza stanie się najważniejszym punktem w roku szkolnym każdego Czackiewicza.
16 października 2014
Ostatni warsztat – spotkanie w Czackim
W zeszłym tygodniu, 16 października, odbył się ostatni warsztat w ramach naszego projektu. Mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami z XXVII Liceum im. T. Czackiego dzięki zaproszeniu nauczycielki – pani Anny Bogdańskiej.
nr 2 2014-09
O „Czackim” kulturalnie …albo kulturalny „Czacki”
XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie jest szkołą dobrą. W rankingach warszawskich szkół ponadgimnazjalnych znajduje się zawsze w pierwszej dziesiątce, od lat może się poszczycić 100% zdawalnością egzaminu maturalnego, a imponujący procent absolwentów dostaje się na najlepsze uczelnie w kraju i za granicą. Jednak nie samą nauką żyje Czackiewicz!
lipiec 2014
Młodzi ekonomiści u progu kariery
Rok szkolny 2013/2014 zapisze się złotymi zgłoskami w annałach warszawskiego XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego. Uczniowie szkoły zostali w ni, laureatami i finalistami w aż 12 olimpiadach przedmiotowych. W tym towarzystwie wyróżnia się czwórka laureatów XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której od lat patronuje NBP.
2014-04-07
Laureaci XXVII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Zuzanna Ajchel z XXVII LO im. T. Czackiego wygrała tegoroczną XXVII edycję Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Drugie miejsce zajął Michał Puchalski z tego samego liceum, a trzecie Michał Waszczuk z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. …
nr 15/2013-2014
Świat teatru w miniaturze
Środa, 4 grudnia, godzina 15.30. Dzień jak co dzień. Ale nie w warszawskim XXVII Liecum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego. Szkolny korytarz wypełnia tłum młodych ludzi, w większości bardzo elegancko ubranych. Wszyscy bardzo przejęci, zaaferowani, biegają korytarzem w tę i z powrotem. Ktoś gdzieś się spieszy, ktoś kogoś szuka, ktoś czegoś podobno nie dopilnował…
2013-11-19
Szkoła życia
“W dobie testów, rankingów i wszechogarniającej standaryzacji, gdy nawet do liceów ogólnokształcących nie idzie się w celu zdobywania jak najszerszej wiedzy, lecz po to, by jak najlepiej przygotować się do zmagań z kluczem maturalnym; w czasach, kiedy edukacja kulturalna, jako dziedzina powszechnie uznawana za niepraktyczną życiowo i niedochodową (więc niepotrzebną), zazwyczaj traktowana jest „po łebkach”, jest taka szkoła, która zaprzecza stereotypom …”
2013-02-28
Paweł Maksym będzie miał swoją planetoidę
“Paweł Maksym, zmarły niedawno założyciel Obserwatorium Astronomicznego w Bukowcu pod Łodzią, otrzyma swoje miejsce wśród gwiazd, które tak kochał za życia. Uczniowie z XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie postanowili nazwać jego imieniem odkrytą przez siebie planetoidę …”
2013-06-01
Walczyli o Puchar Wisły. 2. edycja wioślarskich regat
“Prawie sto osób rywalizowało w wioślarskich regatach w stolicy o Puchar Wisły. W wyścigu ósemek szkół średnich zwyciężyła osada XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica przed XIX LO im. Powstańców Warszawy i XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. …”
 
Moja Europa – udział naszych uczniów

“Młodzi Polacy spotkali się na międzynarodowych warsztatach programu „Moja Europa”, by dyskutować o tym, jaka jest ich Europa, jak widzą w niej swoją przyszłość! …”

Informacje o projekcie http://my-europe.org/allgemein/get2gather-frankfurt

nr 01 [15] 04 ; 2013
Dobra praktyka
“W wyniku rekrutacji do szkoły przyjmowani są uczniowie zdolni i bardzo zdolni. Zadaniem szkoły jest pogłębienie i poszerzenie ich zainteresowań, a także inspiracja do rozwoju osobistego. Jak tego dokonać? Jak sprawić, żeby szkoła była miejscem, w którym w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze każdy uczeń może budować poczucie własnej wartości, rozwijając umiejętności umożliwiające realizowanie marzeń i osiąganie sukcesów?”
 
200 lat Słowackiego
200 lat Słowackiego
Wiele gazet i portali informacyjnych zamieściło informacje dotyczące jubileuszu Słowackiego i happeningu organizowanego przez Czackiewiczów w 2009 roku:
29-10-2001
Alfabet Czackiego
Kto kończył szkołe? A gdzie szkoła miała siedzibę? Gdzie był basen, kto to jest Wujek? Co to jest Stożek? Na te i inne pytania odpowiedzielismy…
49/1976
Tygodnik stolica
Sto lat istnieje już moja szkoła. Państwowe Gimnazjum im. Tadeu­sza Czackiego, które u-kończyłem przeszło pół wieku temu w 1923 roku, obecnie XXVII Liceum Ogólnokształcące im. T. Czackiego.