Pożegnanie maturzystów. Słowo od Samorządu

Drodzy Maturzyści,

chociaż ciężko w to uwierzyć, już przyszło nam Was żegnać. Niestety nie w szkole, mówiąc te słowa do mikrofonu, a w ten dziwny sposób, do którego nawet po roku nie idzie się przyzwyczaić. Wyobraźcie sobie, że słyszycie to głośno jak przez głośnik, a nostalgia obija Wam się o uszy. Musicie mi wierzyć na słowo, że pisząc, mówię na głos każde zdanie. Serio! Specjalnie dla Was.
Może trochę poważniej. Kończy się ten etap Waszego życia, jakim jest dzieciństwo. Wkraczacie w dorosłość, chociaż pewnie wielu z Was tego jeszcze nie czuje. Może nie myślicie, że jesteście gotowi. Może się boicie. Nie wiemy jeszcze, czy słusznie – tego dowiecie się sami (dajcie potem znać).
Łatwo popaść w przygnębienie, myśląc o tym, co było. I nie wróci więcej. Jednak prosimy, abyście nie byli smutni. W Czackim spędziliście ten okres – to tutaj razem się uczyliście, przeżywaliście festiwale, zawarliście przyjaźnie i może pierwszy raz się zakochiwaliście. Tych i wielu innych wspomnień nikt Wam nie odbierze – pamiętajcie o tym czasie, trzymajcie go w sercach i idźcie dalej.
Czekają na Was teraz zupełnie nowe doświadczenia i całe życie stoi przed Wami otworem. Nowi ludzie, nowe miejsca, nowe perspektywy.
Czackiewiczem jest się zawsze. Weźcie ze sobą wszystkie lekcje (i nie mam na myśli obliczanie tangensa czy uczenie się deklinacji łacińskich), które dała Wam ta szkoła i spełniajcie swoje marzenia, małe i duże.
Patrzcie na świat z empatią i czułością, tak jak my patrzymy na Was dzisiaj. Dziękujemy Wam za te lata. Gratulujemy Wam wytrwałości i pracy, jaką w tym czasie wkładaliście we własny rozwój i życzymy samych sukcesów na drodze przez życie.
Pamiętajcie, że w Czackim zawsze znajdzie się dla Was miejsce.
Z wyrazami szacunku, miłości i podziwu
Samorząd Czackiego
PS.: Już niebawem dostaniecie od nas małą niespodziankę!