Słowo od Szlachetnej Paczki

… do NAS wszystkich, którzy sie przyczynili

“Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,
dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.
Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.
Teraz czas na prezent dla Ciebie.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Martyna z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Rodzina bardzo podekscytowana naszym przyjazdem oczekiwała nas już w bramie. Pani Martyna z radością pomagała nam nosić paczki. Jak już wszystko wnieśliśmy to razem zaczęliśmy wszystko oglądać. Najważniejszą rzeczą dla rodziny była lodówka, wzbudziła ona ogromny zachwyt i radość.
Pan Krzysztof wraz z rodziną nie dowierzał, gdy rodzina rozpakowywała mikrofalówkę. Profesjonalny mop wywołał szczery uśmiech na twarzy pani Martyny i jej mamy Heleny. Prawdziwy zachwyt i niedowierzanie pani Martyny i jej najbliższych wywołały liczne bony podarunkowe które umożliwią rodzinie zakup żywności, książek i co bardzo ważne dla rodziny, zakup sezonowego obuwia.
Mała Marta nie skrywała radości na widok swego prezentu, o którym bardzo marzyła. Pani Martyna była tak szczęśliwa, że w pewnym momencie ku zaskoczeniu wszystkich chwyciła ją na ręce i podrzuciła z radości do góry. Potem jeszcze chwilę porozmawialiśmy, zostaliśmy zaproszeni na ryby, które złowi dla nas pan Krzysztof. Następnie się pożegnaliśmy i pojechaliśmy dalej rozwozić cudowne paczki.

Słowo od Rodziny
Rodzina chciałaby przekazać darczyńcy ogromne podziękowania i słowa uznania za okazane im serce.

Słowo od Wolontariusza
W imieniu swoim i obdarowanej rodziny chciałabym serdecznie podziękować za przygotowanie Szlachetnej Paczki. To bardzo piękny gest i dar, na który stać tylko ludzi o wielkim sercu. Jest mi niezmiernie miło widzieć, że w dzisiejszych czasach zdominowanych pędem za pieniądzem są jeszcze ludzie wrażliwi na krzywdę słabszych, biedniejszych, mniej zaradnych. Ludzie, którzy nie oceniają, nie komentują, nie doradzają tylko pomagają?

Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt. ?

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki”