Czackiewicze porządkują groby profesorów na cmentarzu w Krzemieńcu i na warszawskich Powązkach

Przypominamy o projekcie porządkowania grobów na Cmentarzu Polskim w Krzemieńcu z udziałem naszej młodzieży i naszych absolwentów (lipiec 2019). Przed nami (28.10) Tadealia –  święto Patrona Szkoły Tadeusza Czackiego i wizyta na grobach Dyrektorów, Profesorów i Wychowanków na warszawskich Powązkach (30.10).

Więcej o krzemienieckim projekcie (o jego 2 edycji) na stronie Fundacji Dziedzictwa Narodowego.

“Głęboko wierzymy w to, że siła naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego tkwi w jego różnorodności. Zależy nam na tym, by poprzez naszą działalność przekazywać tę ideę kolejnym pokoleniom.”

Projekt był współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa za Granicą „Polonika” w ramach projektu pn. „Dziedzictwo Tadeusza Czackiego w Krzemieńcu. Porządkowanie cmentarza polskiego w Krzemieńcu na Ukrainie jako element budowy wspólnoty Liceum Krzemienieckiego.”

Przy okazji pozdrawiamy serdecznie naszych absolwentów Prezesa Fundacji dr. Michała Laszczkowskiego  i Daniela Potkańskiego koordynatora projektów. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Przypominamy też, że nasi uczniowie jako wolontariusze porządkowali groby na cmentarzu w Krzemieńcu we wrześniu 2018 r., więcej we wzruszającym liście z Krzemieńca…