Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej oraz uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów odbyła się w roku jubileuszowym 145-lecia Szkoły.
14 października przed budynkiem Liceum o godz.13:30 – Ślubowanie uczniów klas I. Po uroczystości poczęstunek i jubileuszowe wystawy.
Dzień wcześniej, 13 października o godz. 16.30, w Świątyni Opatrzności Bożej – msza św. w intencji Tadeusza Czackiego, absolwentów i profesorów Liceum Krzemienieckiego oraz całej Społeczności Czackiego z okazji Jubileuszu Szkoły. Mszy przewodniczy ks. Jarosław Kotula w asyście naszych absolwentów – księży.
W tym pandemicznym roku 2021 to bardzo skromny jubileusz. Oficjalnie jeden dzień. Ale świętować i celebrować ten jubileusz możemy na wiele sposobów przez cały październik a nawet przez cały rok 🙂
CZACKI – portret zbiorowy
Drodzy Czackiewicze (byli i obecni), Drodzy Sympatycy i Przyjaciele Czackiego!
Nasze Liceum kończy 145 lat, ale tym razem, z powodu pandemii, nie spotkamy się tak licznie na Polnej 5. Zamierzamy jednak uczcić tę niecodzienną rocznicę, dlatego wspólnie z Wami i z Waszymi opowieściami (a właściwie – z Waszych opowieści) chcemy stworzyć wyjątkowy Jubileusz online.
Czekamy na osobiste wspomnienia o Czackim, o ludziach, których tu spotkaliście, o Was sprzed lat. Poszukajcie w pamięci. Wasze refleksje, wspominki, anegdoty, prawdziwe historie być może pomogą nam zobaczyć naszą Szkołę z jakiejś innej perspektywy. Kochani Absolwenci, chętnie też dowiemy się, co teraz u Was słychać; opowiedzcie, kim dziś jesteście.
Czekamy na WASZE słowo pisane, powiedziane, podcasty, nagrania wideo, maile, posty.
Na jedno zdanie, na wiele zdań. Na subiektywną opowieść o Szkole, której częścią historii jesteście. W dowolnej formie narracji, z dowolnymi efektami dźwiękowymi. Online. Można do tego wykorzystać taką prostą ankietę pomocniczą dostępną pod linkiem:https://forms.office.com/r/PUuRuNqUQQ
Będziemy wdzięczni za Wasz trud. Przeczytamy, odsłuchamy, zatrzymamy dla siebie lub udostępnimy za Waszą zgodą dalej. E-wspomnienie?
Spotkajmy się w Czackim Online.
Mamy też dla Was propozycję pod nazwą „Czacki w anegdocie”.
Można się zainspirować.
CZACKI w anegdocie 1931-1939 (tekst archiwalny), „KLASA CHODZI PO KLASIE I NIE ZWRACA UWAGI NA MOJE UWAGI”. Autor Kazimierz Bronowski
Nie będę pisał historii Gimnazjum i Liceum imienia Tadeusza Czackiego. Nie chcę też pisać pamiętnika z okresu mojego ośmioletniego w nim pobytu, ale początki opiszę. Opiszę też epizody, tkwiące gdzieś na skraju mojej pamięci, ubarwiające ówczesne życie szkolne.(…) https://mci.czacki.edu.pl/autorskie/klasa-chodzi-po-klasie-i-nie-zwraca-uwagi-na-moje-uwagi/
Wszystko, co da się ująć w jakąś formę wypowiedzi (CZACKI epika, liryka, dramat – rap, komiks, kabaret, anegdota… co tam komu w duszy gra) i ma naszą wspólną historię w myśli, w mowie, w sercu… jest materiałem na ten jubileusz.
Zapraszamy do współpracy.
KONTAKT:
jubileusz@czacki.edu.pl
biblioteka@czacki.edu.pl
Piszcie, przesyłajcie. Czekamy.
I jeszcze jubileuszowe WYZWANIE. CZACKI i ja – na 145 słów
Nagroda dla Tymona i jego zwycięskiego filmu. Gratulujemy!
Zapraszamy też do wzięcia udziału w kolejnej edycji FOTO wystawy “Poznaliśmy się w Czackim”,(do wglądu poglądowa ścianka na miniony jubileusz 140-lecia) Czekamy na kolejne informacje i zdjęcia od WAS. Dosyłajcie, materiały gromadzimy i wykorzystamy przy kolejnych odsłonach WYSTAWY. Życie nie stoi w miejscu, ktoś kogoś poznaje w Czackim i w bliskości trwa…
Od Absolwentów

Dziękujemy Grzegorzowi Uzdańskiemu i Wiktorii Rynkun, za Herberta i za bluesa

Nagrania, ze względu na obowiązujące prawo autorskie, nie możemy udostępnić, (kompozytor wyraził zgodę jedynie na wykorzystanie jej w szkolnym przedstawieniu teatralnym).