Projekcja filmu “Dzień babci” M. Sakowskiego i warsztaty wideorecenzji oraz recenzji filmowej

Drodzy Uczniowie,

w  ramach zajęć organizowanych przez Filmotekę Szkolną 7.06 (czwartek) o godzinie 8.15 w Sali nr 2 odbędzie się projekcja filmu „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego. Więcej o filmie znajdziecie pod adresami: 
http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84+babci-2015-745958,
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1237780.

Dyskusję oraz warsztaty poprowadzą Kaja Klimek oraz Sebastian Smoliński (absolwent Czackiego 2010!) Po dyskusji podzielimy się na dwie grupy:
Warsztat nr 1 – warsztat tworzenia wideorecenzji (prowadząca Kaja Klimek)
Warsztat nr 2 – warsztat z pisania recenzji (prowadzący Sebastian Smoliński) 

Kaja Klimek – na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy, pisze o nich (dla Dwutygodnika, Filmwebu i innych) i nieustannie o nich dyskutuję – również z młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej, w tym Filmoteki Szkolnej i Skrytykuj! Prowadzi warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity oraz zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim poświęcone filmowi i kulturze remiksu. Na Festiwalu Short Waves w Poznaniu zajmuję się polskim krótkim metrażem. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP.

Sebastian Smoliński – krytyk filmowy i operowy. Regularnie publikuje w „Kinie”, “Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, “Reflektorze”, “Polish Film Magazine” i na „Filmwebie”. Współautor kilku książek o tematyce filmowej i kulturalnej (m.in. o Krzysztofie Kieślowskim i Davidzie Lynchu). Współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty. Laureat Konkursu im. Krzysztofa Mętraka w 2017 roku.

W warsztatach udział wezmą uczniowie z klasy 2d i 1c. Zainteresowani uczniowie innych klas proszeni o kontakt.

Zapraszam! Iwona Kulpa-Szustak