Tytuł laureata (2. miejsce w Polsce) i inne sukcesy germanistyczne

Z wielką dumą informuję, że Vanessa Kloth (1c) zajęła 2. miejsce w Finale 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. To niebywałe osiągnięcie w wieloletniej historii naszych młodych germanistów. Hoch soll sie leben!

Ten tydzień przyniósł nam również rozstrzygnięcie konkursu Mistrz Gramatyki Języka Niemieckiego. 2. lokatę wśród uczniów mazowieckich szkół zajęła Wiktoria Walczak (1a). Wielkie gratulacje! Finalistkami konkursu były również: Kinga Cieślak (3a), Vanessa Kloth (1c) i Dominika Żagan (1a)

W czwartek 22.03. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie recytacji współczesnej poezji niemieckiej. Aż 4 osoby będą walczyły o miano zwycięzcy 5.04., kiedy to zmierzy się ze sobą 7 wyłonionych w ten sposób finalistów ze warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Magdalena Gabrysiak (2b), Gabriela Kingston (1e), Jan Stanisławski (2b) i Jakub Tarka (3d) – Wir drücken Euch die Daumen!

Marcin Bieliński