15.05.2022 r. uczestnicy Koła Humanistycznego (i nie tylko oni) brali udział w oprowadzaniu z przewodnikiem po wystawie prac Marca Chagalla. Wcześniej na spotkaniu koła zapoznali się z głównymi tematami i estetyką twórczości mistrza z Witebska. Na wystawie zgromadzono 14 prac zakupionych przez Muzeum Narodowe. Są to: grafiki, akwarele, gwasze wykonane na papierze, a więc nie będą eksponowane w galeriach stałych, aby nie utraciły swej jakości. Zachęcamy więc do odwiedzenia wystawy, póki jeszcze trwa. Chagall oglądany w oryginale zachwyca magicznym pięknem i niezwykłymi kolorami, których nie odda żadna reprodukcja. Iwona Kulpa-Szustak
