Koncert Pasyjny

W najbliższą niedzielę, o godz 12:00 na mszy św. w Świątyni Opatrzności Boże, zaśpiewa Chór Uczniów i Absolwentów Czackiego.
Zapraszamy też na Koncert Pasyjny w wykonaniu naszego chóru, bezpośrednio po mszy…, można też obejrzeć transmisję na YT
Na zachętę…ten sprzed lat
a tak nagrywali płytę
Słowo od p. prof. M. Bielińskiego, założyciela i dyrygenta chóru.
“Kilka miesięcy temu naszemu chórowi szkolnemu stuknęło dwadzieścia lat. Tak, ja też w to nie mogę uwierzyć. W okresie pracy zdalnej i kwarantann chór działał okazjonalnie i dlatego też nie obchodziliśmy hucznie jubileuszu.
Teraz staramy się to choć częściowo nadrobić, organizując w Warszawie koncert, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.
W najbliższą niedzielę, 3.04. zaśpiewamy w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie nasz ukochany repertuar pasyjny. To dla nas spotkanie tym ważniejsze, że ostatnio mieliśmy okazję śpiewać go trzy lata temu, w ramach XI Tournee Pasyjnego. Polska muzyka okresu Wielkiego Postu inspiruje nas swoją głębią od 2008 roku – zaśpiewaliśmy wtedy nasz pierwszy koncert w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Niektórzy z ówczesnych chórzystów nadal występują z nami! Na koncercie usłyszeć będzie można utwory tradycyjne i współczesne, w tym kompozycje Diany Kuls-Ferreira, skomponowane w okresie, gdy była naszą uczennicą. Większość chóru stanowić będą absolwenci kilkunastu ostatnich roczników naszego Liceum. Towarzyszyć nam będzie kameralny zespół instrumentalny,  również złożony z Czackiewiczów.
Do zobaczenia i usłyszenia w niedzielę!”