Krzemieniec nie poradzi sobie bez Naszej pomocy. Nowa zbiórka dla Krzemieńca

Słowo od absolwenta w sprawie Krzemieńca
“Nasze Liceum związane jest bezpośrednio z historią Krzemieńca w Ukrainie. To tam Tadeusz Czacki założył placówkę edukacyjną, której tradycji kontynuatorem jesteśmy. Dzięki temu połączeniu znaleźliśmy się w Krzemieńcu w 2018 roku i od wtedy rokrocznie jeździmy tam w gronie uczniów i absolwentów wspierać lokalną społeczność. Przekonaliśmy się, że każdego czackiewicza czeka tam przyjaźń, ciepło i gościnność.
Dziś Krzemieniec potrzebuje naszej pomocy, a jako absolwenci naszej szkoły czujemy do tego specjalne zobowiązanie. Miasto przygotowuje się do obrony, budowane są umocnienia i wyposażane schrony. Formuje się też obrona terytorialna. W ciągu ostatnich tygodni udało się już przesłać do Krzemieńca 2 transporty niezbędnych rzeczy. Kupowaliśmy kamizelki, apteczki i sprzęt medyczny, ale też odzież czy żywność długoterminową. Czas jednak nie jest naszym sprzymierzeńcem, zapotrzebowanie na sprzęt rośnie i liczy się każda złotówka. W każdym momencie transporty do Krzemieńca mogą okazać się niemożliwe.
Dlatego potrzebujemy mobilizacji! Oznaczajcie swoich znajomych, uruchomcie kanały komunikacji z Waszymi klasami i pomóżcie nam przekazać informacje o zbiórce. Każda złotówka to wymierna pomoc, która dotrze na miejsce!
Na razie jednak Krzemieniec nie poradzi sobie bez Naszej pomocy. Każdy, kto wesprze naszą akcję choćby złotówką, otrzyma też kopię PDF przewodnika po Krzemieńcu, który przygotowaliśmy w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że ta namiastka Krzemieńca pozwoli Wam zrozumieć czemu przetrwanie tego miasta jest dla nas tak ważne.”