Zbiórka dla Krzemieńca

UWAGA! Zbiórka wciąż trwa…
Wsparcie dla Krzemieńca!??
Od kilku lat nasi uczniowie i absolwenci uczestniczą w wyjazdach do Krzemieńca, miasta na zachodzie Ukrainy, w którym wciąż żywa jest pamięć działalności założyciela Liceum Krzemienieckiego, Tadeusza Czackiego.
Dzisiaj nasi przyjaciele, mieszkańcy Krzemieńca, POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY. Prosimy o wsparcie zbiórki, środki z której przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego miejscowym wojskom obrony terytorialnej sprzętu, m.in. agregatów prądotwórczych, noktowizorów, termowizorów oraz apteczek wojskowych, a także artykułów sanitarnych i spożywczych zarówno dla tych udających się na front, jak i dla cywilnej ludności miasta. Do Krzemieńca spływają już uchodźcy z dotkniętych działaniami militarnymi regionów kraju, którym dzielni mieszkańcy udzielają pomocy, dzieląc się z nimi wszystkim, co mają.
W UKRAINIE TRWA WOJNA. Chociaż wojska agresora nie dotarły jeszcze do Krzemieńca, sytuacja zmienia się z każdą chwilą i musimy zrobić wszystko, by nasi przyjaciele byli przygotowani na wszystko, co nadejdzie.
Zbiórka jest zarejestrowana na Daniela Potkańskiego, organizatora krzemienieckich wypraw w latach 2018-2021. Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup wskazanych materiałów, a transport zostanie zapewniony w porozumieniu z jedną z organizacji pomocowych działających na terenie Ukrainy.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym tak jak nam drogie są losy Krzemieńca i jego mieszkańców o wpłatę dowolnej kwoty na poniższą zbiórkę. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, że właściwe zaopatrzenie lokalnych jednostek obrony może mieć kluczowe znaczenie dla losów miasta i ludności cywilnej.
?LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/k2vsxe
?PRZELEW BEZPOŚREDNI:
subkonto Krzemieniec
95 1750 1312 6880 7549 6620 5828
tytuł: “Wsparcie obrony Krzemieńca na Ukrainie”