Półprzewodnik krzemieniecki – zaproszenie na spotkanie autorskie

“Do Krzemieńca przywiodła nas 4 lata temu legenda patrona naszego liceum, Tadeusza Czackiego. (…)
Pierwszym wyjazdom przyświecał cel uporządkowania Cmentarza Bazyliańskiego, na którym pochowani są profesorowie założonego przez Czackiego Liceum. Z każdą kolejną wizytą odkrywaliśmy w Krzemieńcu coś nowego; można powiedzieć, że miasto rzuciło na nas zaklęcie, które kazało wracać co roku i (w przerwach od pracy fizycznej) eksplorować, rozmawiać i starać się ułożyć z porozrzucanych wszędzie szczątków wspólnej historii ukraińskiej i polskiej możliwie uczciwy obraz tego miejsca(…)
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z nami, czyli grupą uczniów, absolwentów i sympatyków XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie (aspirującymi krajoznawnawcami), na którym opowiemy o naszym tegorocznym projekcie i przekonamy Cię, dlaczego następny wolny weekend powinieneś/powinnaś spędzić właśnie w Krzemieńcu!
Subiektywnie, bez tezy, a z czułością wobec miejsca i ludzi, którzy nas w nim ugościli. Spotkanie poprowadzi Jan Luśnia, jeden z autorów półprzewodnika, niekwestionowany mistrz pióra i posiadacz doskonałego poczucia humoru.

Widzimy się już 16 listopada o godz 19:00 w Południku Zero!

WYDARZENIE

P. S.
12 listopada w Galerii Fotografii Krzemienieckiej w gmachu Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Krzemieńcu odbyła się wystawa fotografii Krzemieńca wykonanych tego lata podczas wizyty uczniów, absolwentów i sympatyków XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Wystawie towarzyszyła promocja „Półprzewodnika krzemienieckiego” WYDZARZENIE; Fundacja Dziedzictwa Kulturowego