Po raz kolejny wolontariusze z Czackiego z misją w Krzemieńcu!

Z relacji Fundacji Dziedzictwa Kulturowego
“Cóż to był za obóz! W dniach 10 – 17 lipca grupa wolontariuszy Fundacji Dziedzictwa Kulturowego udała się do Krzemieńca na Ukrainie, aby zadbać o materialne dziedzictwo społeczności Liceum Krzemienieckiego.
To już kolejny raz, gdy dzięki wsparciu Instytut Polonika możemy objąć systematyczną opieką cmentarz Bazyliański, będący nekropolią dyrektorów, profesorów i mecenasów Liceum Krzemienieckiego.
W tym roku wyjazd miał szerszy zamysł. W ramach obozu, eksplorowaliśmy tradycję krzemienieckiego ruchu krajoznawczego (…)
Wynikiem obozu będzie wydanie napisanej przez uczestników publikacji dokumentującej działania projektowe. Wydawnictwo przyjmie formę pół-przewodnika, dzięki czemu będzie atrakcyjną pozycją dla osób niezwiązanych z projektem, a zainteresowanych szeroko pojętymi krajoznawstwem i Kresami.(…)
Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w projekt.
Teraz przed nami wiele prac redakcyjnych i konsultacji merytorycznych. Mamy jednak nadzieję zaprosić Państwa jesienią na promocję naszego krzemienieckiego “pół-przewodnika”. Wierzymy, że będzie on stanowił ważny element budowania świadomości o niezwykłym miejscu jakim jest Krzemieniec”
Po więcej (w tym kilka zdjęć autorstwa Marcina Nalepy i cały post) zapraszamy na stronę Fundacji na FB