W sprawie Jubileuszu 145-lecia Czackiego

CZACKI – portret zbiorowy

Drodzy Czackiewicze (byli i obecni), Drodzy Sympatycy i Przyjaciele Czackiego!
Niebawem nasze Liceum skończy 145 lat, ale tym razem nie spotkamy się na Polnej 5. Zamierzamy jednak uczcić tę niecodzienną rocznicę, dlatego wspólnie z Wami i z Waszymi opowieściami (a właściwie – z Waszych opowieści) chcemy stworzyć wyjątkowy Jubileusz online.
Czekamy na osobiste wspomnienia o Czackim, o ludziach, których tu spotkaliście, o Was sprzed lat. Poszukajcie w pamięci. Wasze refleksje, wspominki, anegdoty, prawdziwe historie być może pomogą nam zobaczyć naszą Szkołę z jakiejś innej perspektywy. Kochani Absolwenci, chętnie też dowiemy się, co teraz u Was słychać; opowiedzcie, kim dziś jesteście.

Czekamy na WASZE słowo pisane, powiedziane, podcasty, nagrania wideo, maile, posty.
Na jedno zdanie, na wiele zdań. Na subiektywną opowieść o Szkole, której częścią historii jesteście. W dowolnej formie narracji, z dowolnymi efektami dźwiękowymi. Online. Można do tego wykorzystać taką prostą ankietę pomocniczą dostępną pod linkiem:https://forms.office.com/r/PUuRuNqUQQ

Będziemy wdzięczni za Wasz trud. Przeczytamy, odsłuchamy, zatrzymamy dla siebie lub udostępnimy za Waszą zgodą dalej. Może powstanie z tego audycja, może cykl audycji, a może e-book/e-wspomnienie?
Spotkajmy się w Czackim Online.

Mamy też dla Was propozycję pod nazwą „Czacki w anegdocie”.
Można się zainspirować.
CZACKI w anegdocie 1931-1939 (tekst archiwalny), KLASA CHODZI PO KLASIE I NIE ZWRACA UWAGI NA MOJE UWAGI”. Autor Kazimierz Bronowski

Nie będę pisał historii Gimnazjum i Liceum imienia Tadeusza Czackiego. Nie chcę też pisać pamiętnika z okresu mojego ośmioletniego w nim pobytu, ale początki opiszę. Opiszę też epizody, tkwiące gdzieś na skraju mojej pamięci, ubarwiające ówczesne życie szkolne.(…) https://mci.czacki.edu.pl/autorskie/klasa-chodzi-po-klasie-i-nie-zwraca-uwagi-na-moje-uwagi/

Potrzebny jest też jakiś symboliczny ZNAK, logo 145-lecia, zapraszamy do współpracy.

KONTAKT:
jubileusz@czacki.edu.pl