Kompas Kryzysowy – projekt edukacyjny

Kompas Kryzysowy to projekt edukacyjny, skierowany przede wszystkim do licealistek i licealistów, którego celem jest budowanie świadomości na temat najpoważniejszych kryzysów humanitarnych współczesnego świata. 
Temat wydaje nam się niezwykle ważny. Wiedza zwiększa naszą wrażliwość, daje możliwość działania oraz pole do debaty na dany temat. Niestety źródła informacji o kryzysach humanitarnych są trudnodostępne, a niekiedy w ogóle nie istnieją.

W ramach projektu aktywnie działamy w ramach mediów społecznościowych, informując o ewolucji najważniejszych światowych kryzysów, możliwościach poszerzania wiedzy na ich temat lub angażowania się w pomoc mieszkańcom miejsc dotkniętych kryzysami. Oprócz tego szykujemy stronę internetową, która będzie stanowić przystępne źródło wiedzy o kryzysach humanitarnych, a także informację o możliwościach pomocy. 

Ważną częścią naszego projektu są stworzone przez nas i rozprowadzane po liceach scenariusze warsztatów, złożonych z prezentacji i zajęć interaktywnych. Jeśli chcielibyście zrobić coś dobrego i przeprowadzić taką prezentację w swojej klasie, wypełnijcie formularz, a my prześlemy Wam wszystkie potrzebne materiały. Z tego filmiku dowiecie się więcej. W razie jakichkolwiek pytań piszcie do nas przez media społecznościowe. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Pozdrawiamy,
Kompas Kryzysowy
Wiktoria Kędzierska 2c
Marianka Komornicka 2c
Janek Witkowski 2e
nasze media społecznościowe: facebook, instagram

P.S. Dziś Światowy Dzień Wody! Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z filmikiem i postem o kryzysie wody!