“Graj w Zielone” – edukacja klimatyczna

Jesteśmy zdania, że EDUKACJA KLIMATYCZNA powinna rozpoczynać się już od najmłodszych lat. W ramach projektu “Zwolnieni z Teorii” przygotowałyśmy projekt o nazwie “Graj w Zielone”, który ma na celu uświadamiać dzieci i młodzież z klas 4-8 co może stać się z naszą planetą, jeśli już teraz nie zaczniemy wprowadzać ekologicznych zmian do naszego życia, a także zachęcić je do zmiany nawyków na bardziej sprzyjające środowisku. 
400 uczniów szkół podstawowych miało możliwość zapisania się na miesięczną GRĘ, na której dostali łącznie 8 zadań do wykonania (dzięki materiałom od sponsorów) razem ze sporą dawką ciekawej wiedzy. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia udziału w weekendowych warsztatach 27 lub 28 lutego. Dla najlepszych uczestników przewidujemy nagrody! Nie zabraknie dobrej zabawy, nowych wyzwań i cennej wiedzy!
Po doświadczeniach zdobytych w czasie przeprowadzania gry, przygotujemy specjalne programy nauczania o ekologii dla nauczycieli, które umożliwią im przeprowadzanie zajęć o tym ważnym temacie!
W dniu wczorajszym miałyśmy przyjemność być gośćmi w audycji radiowej w Halo Radio.
Pojawiamy się także w innych stacjach radiowych, m. in. w radiu Eska, a wywiad z nami znajduje się na stronie: https://www.eska.pl/warszawa/
Pozdrawiamy,
Organizatorki projektu z klasy 2 C
Weronika Chmielewska, Olga Majewska, Alicja Pyl