Akcja WOLONTARIATU – Czacki bierze pod swoje skrzydła dwie rodziny

Na czas pandemii nasza społeczność zaopiekuje się dwiema rodzinami, uchodźcami z Czeczenii, matkami i dziećmi,  (pomoc różnych szkół i instytucji. Dzieci z Dworca Brześć)

Pierwsza rodzina to mama z szóstką dzieci, 5 dziewczynek w wieku szkolnym i chłopczyk w wieku przedszkolnym. Druga rodzina jest sklejana,  inwalidka lat 65 mieszkająca kątem u mamy z dwoma córkami. Rodziny nie mają za co żyć.
Pomysł szkolnego wolontariatu jest taki, zbieramy pieniądze i robimy przez internetowy sklep potrzebne dla rodzin zakupy, czyli żywność i środki czystości. Są wybrani wśród uczniów koordynatorzy tej akcji.

Można zadeklarować dowolną, nawet niewielką kwotę, i wpłacać ją co miesiąc na wyznaczone konto. Pomnożona przez wpłaty od wielu ludzi dobrej woli, pozwoli w ten pandemiczny czas nakarmić te rodziny.

Więcej informacji u Pani pedagog Doroty Kalenik i w korespondencji do rodziców na librusie.