Na zakończenie roku od konsulatu

Szanowna Dyrekcjo Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rado Rodziców, Przedstawiciele Fundacji im. Tadeusza Czackiego, Rodzice oraz najmilsi Uczniowie.
Dzisiaj żegnamy nie tylko siebie nawzajem, ale także nietypowy, niezwykle problematyczny rok szkolny. Nigdy nie sądziliśmy, że może nam tak zabraknąć pocenia się w stroju galowym na niewielkiej sali pełnej wspaniałych, ale równie spoconych ludzi. A jednak. Mamy nadzieję, że czytając to wszyscy właśnie o takim zakończeniu roku myślicie i spocicie się przynajmniej odrobinę.

Zarówno przed i w trakcie pandemii rok szkolny trwał dzięki pracy wielu osób.
Dziękujemy zatem Dyrekcji, za troskę o swoich podopiecznych i za bycie sztabem kryzysowym, w warunkach zagrożenia wirusowego. Dziękujemy Nauczycielom za uczenie nas i wspieranie, a także za adaptację do nowych warunków nauczania, szczególnie za dbanie o tegorocznych maturzystów. Mamy nadzieję, że kwarantanna przyniosła upragnioną ciszę na lekcjach. Dziękujemy całemu Personelowi Szkoły, który troszczył się o nasz drugi dom, pusty czy nie. Dziękujemy również Radzie Rodziców i Fundacji im. Tadeusza Czackiego, które jak zawsze gotowe były służyć uczniom pomocą w rozwijaniu pasji i realizowaniu pomysłów. Dziękujemy Rodzicom za wyrozumiałość i wiarę w działanie zdalnej szkoły. Dziękujemy wreszcie samym Uczniom, za to, że wytrzymali tyle bez szkoły i siebie nawzajem. Już tylko te wakacje i może wrócimy!
Szczególne podziękowania kierujemy do tegorocznych Trzecioklasistów, którzy w tych trudnych warunkach z narażeniem życia spełniali swój obowiązek uczniowski wypełniając arkusze maturalne. Czacki jest z was dumny.
Drugie, równie specjalne podziękowania trafiają do Szefów i Sekcyjnych KAWY oraz CSSa. Chyba najbardziej ze wszystkich odczuliście brak tegorocznych festiwali. Wiemy, że robicie wszystko, żebyśmy mogli jeszcze poczuć tę atmosferę i bardzo to doceniamy!
Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy doczytali do tego momentu i dalej tu są. Bardzo nam miło.

Jako samorząd chcielibyśmy również powiedzieć, że bycie konsulami Czackiego to ogromny zaszczyt, a także przyjemność. Wprawdzie COVID-19 w bardzo wielu kwestiach związał nam ręce, ale cały czas czuliśmy, że dalej reprezentujemy wspaniałą społeczność uczniowską, która nawet rozsiana i pozamykana we własnych domach żyje i wspiera się na wzajem. Za to też, oczywiście, dziękujemy.

Teraz, aby tradycji stało się za dość, życzymy wszystkim udanych wakacji. Wprawdzie w najbliższym czasie zamiast morskich czekają nas trochę inne, mniej przyjemne fale, ale jakoś odpocząć trzeba, byle bezpiecznie, bo we wrześniu chcemy zacząć rok szkolny w komplecie. Zatem żeby było i wesoło i bezpiecznie to zarażajcie siebie i innych optymizmem, chorujcie na tęsknotę za Czackim i ksztuście się świeżym, letnim powietrzem.
Mamy nadzieję, że za dwa miesiące wracamy do szkoły i, przede wszystkim, do normy.
Do zobaczenia!

Konsulowie