Spotkanie online 8 kwietnia (środa)

8 kwietnia (środa) o godz 10:00 zapraszamy na wideoczat o społecznym znaczeniu pandemii  – próba humanistyczno-społecznego zrozumienia tego, co dzieje się wokół nas.
Temat:  Pandemia w perspektywie kulturoznawczej i psychologicznej.
Czy epidemia uczyni nas lepszymi ludźmi, czy przeciwnie? Czy lęk przed wirusem jest groźniejszy od wirusa? Jakie kulturowe narracje i schematy uruchamia pandemia? Co będzie dalej z ekonomią, społeczeństwem?
Rozmawiają: Agata Sikora, Andrzej Leder, Tomasz Stawiszyński, Agnieszka Graff (w roli prowadzącej)

Andrzej Leder – Profesor Polskiej Akademii Nauk, absolwent Akademii Medycznej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Instytucie Filozofii UW. W 2015 roku, nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej, ukazała się jego książka Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej, nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego.
Agata Sikora – kulturoznawczyni, eseistka, autorka książki Wolność, równość, przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć (Karakter 2019). Napisała doktorat o szczerości nowoczesnej (książka w przygotowaniu). Stale współpracuje z Dwutygodnikiem, mieszka w Londynie.
Tomasz Stawiszyński -, eseista, redaktor Radia TOK FM i działu Kultura i społeczeństwo w Przekroju (2016-2020). Autor m.in. książki Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii (2013)

Spotkanie na zoomie: https://us04web.zoom.us/

Krzysztof Katkowski