Matematyka dla ambitnych na Politechnice Warszawskiej

Uczniów interesujących się matematyką zapraszam na zajęcia MiNi Akademii Matematyki, które odbywają się w wybrane soboty w godzinach popołudniowych na Politechnice Warszawskiej.
W bieżącym roku kalendarzowym zaplanowano jeszcze dwa takie spotkania:
17 listopada 2018 wykład „Oswojenie przypadku”, prof. dr hab. Przemysław Grzegorzewski,
8 grudnia 2018 wykład „I tak w kółko” poprowadzi mgr Anna Zalewska.

Ponadto w każdy wtorek w godz, 16.30-18.00 uczniów pasjonujących się rozwiązywaniem problemów matematycznych, przygotowujących się do olimpiad lub konkursów zapraszam na warsztaty “Matematyka dla ambitnych”. Na zajęciach wykładowcy Politechniki Warszawskiej zwracają uwagę na heurystykę rozwiązywania problemów, pokazują metody i techniki ich rozwiązywania. Prezentują nietypowe problemy różniące się od szkolnych zadań.
Temat zajęć w najbliższy wtorek (30 października) “Jak to udowodnić?”
Więcej informacji i materiały z zajęć na stronie http://www.akademia.mini.pw.edu.pl/

Wstęp na wszystkie zajęcia bezpłatny. Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

Izabela Grzegrzółka