Droga na Harvard

Konkurs “Droga na Harvard”
Jako absolwentowi liceum im. Tadeusza Czackiego – oraz Harvardu – zależy mi, aby ten konkurs był znany wśród uczniów naszego liceum. W tym roku będziemy obchodzić już  10-lecie Drogi Na Harvard. Mamy więc doświadczenie, którym chcemy się podzielić. Chodzi również o umożliwienie zainteresowanym uczniom wzięcia udziału w transmisji  na żywo. Termin webcastu zostanie ustalony jeszcze w lutym (informację prześlę e-mailem), a  odbędzie się w marcu. Podczas webcastu zainteresowane osoby będą mogła posłuchać pytań i odpowiedzi dotyczących konkursu oraz zadać swoje pytania.  Webcast zostanie zarejestrowany i będzie możliwość obejrzenia jego na Facebooku. Relację z poprzedniego roku można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/DroganaHarvard/videos/805398736501807/?vh=e&d=n

Jarek B.

Mediacje rówieśnicze

Zapraszamy na warsztaty z zakresu mediacji rówieśniczej. Szkolenie poprowadzi mediator z Centrum Mediacji , adwokat Małgorzata Szwedowska. Warsztaty będą miały formę krótkiej prelekcji o mediacji i Porozumienia bez Przemocy oraz symulacji mediacji grupowej.
Warsztaty odbędą się 02.03.2020 godz. 14.00-15.30.
Chętnych prosimy o zapisy na listę w bibliotece szkolnej. 
Warsztaty odbywają się w ramach koło psychologicznego

Na warsztaty zaprasza psycholog szkolna Renata Werpachowska

Kurs hiszpańskiego

Osoby zainteresowane wyjazdem w pierwszym tygodniu wakacji na kurs hiszpańskiego do Malagi (nie trzeba znać hiszpańskiego…) proszę o kontakt ze mną bezpośrednio w szkole lub przez librus

Magdalena Putz-Alvarado

Zajęcia z etyki

25 lutego na ósmej godzinie lekcyjnej w sali nr 9 odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczniów zainteresowanych lekcjami etyki. Zapraszamy na wspólne ustalenie terminu zajęć.

Gratulacje!

Miło nam poinformować, że Aleksandra Wolska i Barbara Chytła z 3e zdobyły brązowe medale w Olimpiadzie Lingwistyki Online.

Paweł jest już w półfinale

Gratulacje dla Pawła Drągowskiego z klasy 3d za zakwalifikowanie się do Półfinału Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.
Trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się do finału. Powodzenia!

Izabela Grzegrzółka

Poczta walentynkowa!

Serdecznie zachęcamy do wrzucania kartek walentynkowych do różowego pudełka znajdującego się we wnęce na pierwszym piętrze! Pamiętajcie proszę napisać imię, nazwisko i klasę odbiorcy! Kartki zostaną rozdane w piątek 🙂

Wasi Konsule

Wykład na temat filmu A. Wajdy „Powidoki”

06.02.2020 r. (czwartek), godz. 11.00 do 12.40 w sali nr 5 odbędzie się wykład magistra Aleksandra Kmaka, pracownika naukowego Uniwersytetu Warszawskiego. Prelekcja będzie dotyczyła filmu “Powidoki” w reż. Andrzeja Wajdy. W zajęciach weźmie udział klasa 1S i zainteresowani uczniowie – zgłoszenie udziału (wiadomość na Librusie do 5.02.2020 r.) po uzyskaniu zgody wychowawcy i nauczyciela prowadzącego w tym czasie zajęcia według planu lekcji.
Zapraszam!

Iwona Kulpa-Szustak

Nowy plan lekcji

…  od 3 lutego. A z nim nowe zasady  w  przerwach obiadowych. Nie będzie dzwonka na 6. lekcję.
Nauczyciele będą kończyć lekcje wg określonego harmonogramu, tak by “obiad”  był w różnym czasie dla różnych poziomów. Uczniowie klas I będą mieli swoja przerwę obiadową tak jak dotychczas po 5. lekcji o 12:40 (6. lekcja 13:05-13:50), klasy II i III po 6. lekcji o 13:35 (6. lekcja 12:50-13:35)

Prosimy uczniów o pilnowanie czasu rozpoczęcia lekcji i zdyscyplinowanie.

Konkurs tłumaczeniowy

Osoby, które zgłosiły się do udziału w szkolnym konkursie tłumaczeniowym zapraszam do sali 17A:
* w poniedziałek 3 lutego w godz. 14 – 15.30 – na warsztaty przygotowujące do konkursu
* we wtorek 4 lutego w godz. 9 – 11 – na konkurs

Karina Zdrzyłowska