Słowo od szefów 34 FT

Kochani festiwalowicze,
za nami czas 34. Festiwalu Teatralnego, którego na jeden grudniowy tydzień udało się wybudzić z długiego zimowego snu.
Jeszcze raz pragniemy podziękować Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom administracji. Bez Państwa wsparcia nic, z tego co udało nam się w tym roku stworzyć nie powstałoby.
Dziękujemy twórcom i twórczyniom spektakli. Oglądanie Was i Waszych dzieł na czackiej scenie jest niezmiennie niezwykłym, wzruszającym doświadczeniem.
Dziękujemy sekcyjnym, a w szczególności szefom i szefowym sekcji. Za olbrzymią pracę włożoną w obudzenie Ducha Festiwalu. Za niekończące się godziny, które spędziliśmy z Wami w szkole przygotowując się na nasze ukochane wydarzenie.
Dziękujemy tegorocznemu Jury pod przewodnictwem Pana Marcina Bielińskiego, które z wielką pieczołowitością i skupieniem podziwiało i oceniało Wasze tegoroczne występy.
Dziękujemy sponsorom, patronom i partnerom Festiwalu. Za wiarę w to, że przy ich wsparciu jesteśmy w stanie zbudować coś wielkiego.
Dziękujemy wszystkim, których rada i ciepłe słowo niosły nas w naszym celu aż do tego najbardziej wyjątkowego tygodnia w roku.
Słowami tymi żegnamy się z naszym stanowiskiem z poczuciem dobrze wykonanego zadania i nadzieją, że przyszłoroczny, 35. Festiwal Teatralny, będzie jeszcze pełniejszy od tego, który przyszło nam koordynować.
Niniejszym rozpoczynamy też okres bezkrólewia festiwalowego, obiecujemy jednak, że nie potrwa dłużej niż do świat!
Szefowali Wam
Wiktoria Kędzierska i Krzyś Szuba

Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Energii Jądrowej

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energii Jądrowej Nukleo rozstrzygnięta.
Mamy laureatkę. Gratulacje dla Basi Gawlik z klasy 2 M.
“Konkurs był organizowany przez Fundację Forum Atomowe, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Cel konkursu to upowszechnianie wiedzy w dziedzinie pokojowego wykorzystania energii jądrowej oraz promieniotwórczości. Konkurs trwał od 13 września do 6 grudnia b.r. i składał się z trzech etapów.
W I etapie Basia odpowiedziała poprawnie na 14 z 15 pytań testowych z zakresu fizyki i chemii jądrowej. W II etapie rozwiązała 3 zadania (nr 3, 4 i 5) oraz zadanie problemowe (70 stron opracowania) i na tym etapie prowadziła w konkursie, uzyskując 59 z 60 pkt i wyprzedając m.in. uczniów XIV L.O. im. St. Staszica. W III etapie przygotowała prezentację na temat nr 4 – oszacowała dawkę promieniowania kosmicznego dla astronautów podczas ekspedycji na Marsa i tę część również wygrała, otrzymując 19,6 pkt.”

Przydział sal 34 FT dzień 2 i 3

Drugi dzień 34 Festiwalu Teatralnego.  Uczniowie oglądają wszystkie sztuki w klasach (poza swoją – na tę schodzą do sali gimnastycznej). Oto przydział sal na cały dzień (języki obce, fizyka i chemia – według stałego planu):
klasa 1H – 17A; klasa 1M – 17;  klasa 1P – 20; klasa 1S – 11/18; klasa 2H – 12; klasa 2M – 16;  klasa 2P – 1; klasa 2S – 15; klasa 3H – 5; klasa 3M – 9; klasa 3P – 19; klasa 3S – 6; klasa 3b – 8; klasa 3c – 14; klasa 3c – 14; klasa 3e – 21   


Mamy wielki zaszczyt zaprosić Państwa na długo wyczekiwany 34. Festiwal Teatralny w Czackim!

Żyjemy w innym świecie niż żyliśmy jeszcze podczas ostatniego Festiwalu, dlatego też tegoroczny – 34. – musi być inny.
Drodzy Rodzice, Absolwenci, Uczniowie – nam wszystkim jest przykro. Każdego i każdą z nas te zmiany dotkną, jednak robimy co w naszej mocy, by ten czas (choć inny), był równie magiczny jak w latach poprzednich.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii: scena stoi! (co o dziwo nie jest niczym nowym 😉 )

A JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO? Ze względu na sytuację pandemiczną zmuszeni byliśmy zmienić sposób oglądania sztuk:

PROGRAM:
1 XII – I DZIEŃ FESTIWALU
11:00 1M – Epimedemia
12:00 2M – Epilog
13:00 3P – Listy z Wojny
14:00 3H – Świadkowie czyli nasza mała stabilizacja
15:00 3E – Podróż XI

2 XII – II DZIEŃ FESTIWALU
11:00 1P – Pociąg do zbrodni
12:00 2H – Przybysz
13:00 3M – Pudełko czekoladek
14:00 2S – Zazi w metrze
15:00 3B – Trachinki

3 XII – III DZIEŃ FESTIWALU
11:00 1S – I nie było już nikogo
12:00 1H – Lot nie-lot
13:00 3S – Na pełnym morzu
14:00 2P – Koralina
15:00 3C – Końcówka

4 XII – IV DZIEŃ FESTIWALU
14.00 – Specustawa – Rodzice 
14.30 – Chciwi i chciwsi 
16.00 – GALA

w roli publiczności na sali wystąpią:
– niegrająca część klasy wystawiającej w danej chwili sztukę
– rodzice – każdy uczeń może wziąć na sztukę swojej klasy max 1(swojego!!)
– niezbędna obsługa sztuk
– jury
– dyrekcja

a co z pozostałymi?
– cała reszta Czackiewiczów Festiwal oglądać będzie w salach
– każda klasa dostanie swoją salę, gdzie na rzutniku wyświetlana będzie sztuka, która w danej chwili wystawiana będzie na deskach naszego teatru
– każda klasa dostanie jedną salę na caaały FT, więc nie bójcie się ich ozdabiać!

… a absole?
niestety, ze względu na troskę o nauczycieli nie możemy wpuszczać Was na salę, czy nawet do szkoły… Jest nam z tego powodu strasznie przykro, ale jeszcze niejeden festiwal przed Wami. I pamiętajcie – ft nie kończy się po ostatniej sztuce ;))

Pamiętajmy o tym DLACZEGO ten festiwal będzie inny. Maseczki, odległości, dezynfekcja rąk to konieczność! Dbajmy o siebie i innych :))

4 dni do ft!